dzisiaj jest: 19 kwietnia 2019. imieniny: Adolf, Leon, Tymon
wersja polska
100 lecie Odzyskania Niepodległosci na ziemiach korczewskich

W dniu 23.09.2018 r. w Korczewie odbyło się przedsięwzięcie społeczno-kulturalne pn. 100-lecie odzyskania Niepodległości na ziemiach Korczewskich. Organizatorem imprezy był Urząd Gminy Korczew.

Podczas uroczystości odbyło się narodowe czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego i program artystyczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów szkół z terenu Gminy Korczew.

Początkowo czytanie było zaplanowane na placu przed pałacem ale ze względu na pogodę zostało przeniesione do oranżerii. Po występach zostały wypuszczone biało-czerwone balony symbolizujące polską flagę oraz został złożony wieniec pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego upamiętniającym poległych w wojnie polsko-bolszewickiej przy Zespole Palcówek Oświatowych w Korczewie.

O godzinie 16:00 rozpoczęła się druga część wydarzenia na placu przy Urzędzie Gminy.

Występy artystyczne rozpoczął koncert Marleny Uziębło, podczas którego śpiewane były piosenki Hanki Ordonówny. Następnie na scenę wszedł zespół „Jaster” który wykonał pieśni cygańskie.

Na scenie wystąpili:

- zespół Freestyle, który odegrał autorskie piosenki do których  przygotował pokaz taneczny,

- zespół „Maxters”, którego członkowie należą do OSP Korczew, zespół odegrał piosenki polskiej muzyki rozrywkowej.

Na zakończenie wystąpił zespół „Forum”, który wykonał największe przeboje polskiej muzyki rockowej i muzyki pop.

Tuż obok sceny przygotowany był otwarty kącik dziecięcy, gdzie animatorzy zajmowali się dzieci, organizowali im konkursy z nagrodami.