dzisiaj jest: 16 lipca 2019. imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
wersja polska
ZIELONY KORCZEW 2018 RELACJA

W dniu 05.08.2018 r. w Korczewie odbyło się przedsięwzięcie społeczno-kulturalne pn. „Zielony Korczew 2018 dla Niepodległej”. Organizatorami imprezy byli: Urząd Gminy Korczew i Gminna Biblioteka Publiczna w Korczewie.

Podczas tegorocznej imprezy nie zabrakło atrakcji dla odwiedzających festyn.

Dla najmłodszych przygotowany był otwarty kącik dziecięcy, gdzie animatorzy zajmowali się dziećmi, organizowali im konkursy z nagrodami oraz malowali buźki, dodatkową atrakcją były dmuchane zjeżdżalnie.

Tuż obok sceny było obozowisko historyczne gdzie uczestnicy przedsięwzięcia społeczno-kulturalnego mogli z bliska zapoznać się z bronią prochową i bronią białą. Dla odważnych była możliwość zakucia w dyby by przekonania się jak karano przestępców w przeszłości.

O godzinie 13:20 rozpoczął się program wojskowy w ramach którego na scenie mogliśmy kolejno podziwiać Biesiadę Sarmacką, Orkiestrę Dętą i pokazy historyczne na placu pod sceną.

W czasie występów można było zobaczyć i usłyszeć strzelanie z muszkietów oraz z armaty, którą mogli nabić ochotnicy z widowni, pokaz walk szermierczych z udziałem publiczności, gdzie wybrani przez prowadzącego pokaz uczestnicy walczyli z mistrzem fechtunku, walka na szable. Wszyscy uczestnicy pokazów otrzymali pamiątkowe nagrody.

Gwiazda wieczoru zespół „Jorrgus”został bardzo owacyjnie przyjęta przez publiczność i wspólnie z nią zespół śpiewał swoje największe hity

Następnie na scenie pojawił się zespół „Taktyka”, który tworzą dwaj mieszkańcy naszej gminy.

Występ „Taktyki” zakończył tegoroczną imprezę.