dzisiaj jest: 22 kwietnia 2019. imieniny: Kaja, Leon, Łukasz
wersja polska
ZIELONY KORCZEW 2016- RELACJA

W dniu 07.08.2016 r. w Korczewie odbył się już po raz 15 festyn Zielony Korczew.  Organizatorem imprezy był Urząd Gminy Korczew, a sponsorem głównym Fundacja Pałac w Korczewie. Urząd Gminy Korczew otrzymał dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego na przygotowanie poczęstunku z produktów regionalnych i tradycyjnych promujących region wschodniego Mazowsza. 

Sponsorami imprezy byli również: Firma Matrix z Siedlec, Kręgielnia Factory, Sala Zabaw Młynek, FHU Carlos z Łosic, Rolmech, Pizzeria Siódemka z Łosic, Open the Green, PHU Adam z Przesmyk oraz JJ Rental.

Podczas tegorocznej imprezy nie zabrakło atrakcji dla odwiedzających festyn. Na dziedzińcu Pałacu w Korczewie można było oglądać dzieła twórców ludowych, zakupić regionalne produkty spożywcze takie jak chleb oraz miód. Dla najmłodszych przygotowany był otwarty kącik dziecięcy gdzie animatorzy zajmowali się dzieci, organizowali im konkursy z nagrodami oraz malowali buźki. Na Orliku rozegrano turniej piłkarski o puchar Wójta Gminy Korczew zwycięzcą została BG Sokołów. Na placu rozegrano II Mistrzostwa Polski o tytuł Chłopa Roku 2016. Do potyczek stanęło 10 odważnych rolników.

Po pierwszej konkurencji eliminacyjnej polegającej na wykonaniu jedną ręką jak największej ilości uniesienia podkowy ważącej 10 kg z turniejem pożegnało się dwóch zawodników. Druga konkurencja polegała na przerzucaniu opony od traktora. Po ukończeniu zmagania na zawodników czekała niespodzianka – musieli ubijaczką ręczną ubić pianę z 5 białek. To zadanie okazało się wyjątkowo trudne. Zawodnicy wyrobili się w czasie od niespełna 2 minut po ponad 5.

Trzecią konkurencją z jaką zmierzyli się pretendenci do tytułu Chłopa Roku 2016 to ujeżdżanie byka. Ze względów bezpieczeństwa był to jednak byk mechaniczny. Konkurencja wzbudziła wielki aplauz wśród publiczności. Do finału weszli: Pan Piotr Włodkowski, Pan Marcin Nielipiński, Pan Mateusz Jarmoch oraz obrońca tytułu Chłopa Roku 2015 Pan Łukasz Roszuk. W tej konkurencji rolnicy wykazali się umiejętnością operowania traktorem.  Pan Łukasz Roszuk był o krok od obrony tytułu – przegrał ze zwycięzcą Panem Mateuszem Jarmochem o 3 sekundy. III miejsce zajął Pan Marcin Nielipiński a IV Pan Piotr Włodkowski.

Sponsorzy oraz Wójt Gminy Korczew ufundowali bardzo atrakcyjne nagrody. Za zajęcie I miejsca Mistrz Polski Chłop Roku 2016 Pan Mateusz Jarmoch otrzymał młotowiertarkę, spawarkę, spalinową piłę łańcuchową, podkaszarkę, kompresor 50l a jako nagrodę specjalną Wójt Gminy Korczew Sławomira Wasilczuka wózek narzędziowy z bogatym wyposażeniem.

Za zajęcie II miejsca Pan Łukasz Roszuk otrzymał siekierę, szlifierkę kątową, odkurzacz przemysłowy a od Wójta nagrodę specjalną spalinową piłę łańcuchową.

Za zajęcie III miejsca Pan Marcin Nielipiński otrzymał wkrętarkę, dmuchawę do liści a od Wójta nagrodę specjalną nożyce do żywopłotu.

Za zajęcie IV miejsca Pan Piotr Włodkowski otrzymał nagrodę specjalną Wójta w postaci kompletu śrubokrętów.

Po wielkich emocjach nadszedł czas na mini galę disco polo. Jako pierwszy zagrał zespół Freestyle z Siedlec następnie odbył się koncert gwiazdy imprezy zespołu Cliver. Gwiazda imprezy została bardzo owacyjnie przyjęta przez publiczność i wspólnie z nią zespół śpiewał swoje największe hity. Zielony Korczew nie mógł się obyć bez zespołu Etrips. Ich słynny krok zwany „czaplowaniem” (od miejscowości, w której mieszkają wokaliści) budził zachwyt prowadzącego imprezę Przemysława Redkowskiego.

Przed koncertem gwiazdy na scenie zostali powitali dobroczyńcy naszej gminy, bez pomocy których nie udałoby się pozyskać środków na rozwój. Nie zawiodła i jak zwykle pojawiła się Marszałek Województwa Mazowieckiego Pani Janina Ewa Orzełowska. Obecny był również dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Siedlcach Pan Dariusz Napiórkowski. Przybył również Starosta Siedlecki Pan Dariusz Stopa wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Zygmuntem Wielogórskim. Ze sceny bezpiecznej zabawy życzył komendant Komisariatu Policji w Mordach podinsp. Artur Jagiełło.

Do wieczora trwały konkursy dla publiczności w których można było wygrać bony do pizzerii Siódemki w Łosicach, rośliny od firmy Open the Green, wejściówki do kręgielni Factory z Siedlec a dla najmłodszych wejściówki do Sali Zabaw Młynek w Siedlcach.